تماس با فروشگاه اینترنتی نقشینه : 02122337753 
تماس با ما : 02122337753
نمایش 12 24 36

شیرآلات بهداشتی و ساختمانی

شیرآلات بهداشتی و ساختمانی، کابرد های زیادی را پوشش می دهند. علاوه بر آن در زیبایی فضای مورد نظر شما نیز سهم زیادی دارد.

این شیرآلات کار پخش و توزیع آب را بر عهده دارند. به طوری که با تنظیم میزان فشار و دما، آب از سری آن خارج می شود. این کار با دستگیره ها و کارتریج های قرار گرفته در آن، انجام می شود.

از نظر ظاهری نیز تاثیر بسیار زیادی در فضا ایجاد می کند. اگر به دنبال انجام تغییری با هزینه مناسب هستید، می توانید از عوض کردن شیرآلات بهداشتی خود شروع کنید. خرید شیرآلات هماهنگ با دکوراسیون شما، می تواند تاثیر بسزایی در تغییر محیط شما داشته باشد.

در ادامه ما شما را به انواع کاربردهای شیرآلات بهداشتی و انواع دسته بندی های آن ها آشنا می کنیم. همچنین، نحوه خرید و قیمت گیری آن ها را توضیح داده ایم. 

خرید شیرآلات ساختمانی و بهداشتی

فروشگاه اینترنتی تجهیزات ساختمانی نقشینه، دفتر پخش و فروش شیرآلات بهداشتی ساختمانی است. شما با مراجعه به آدرس ذکر شده می توانید شیرآلات مد نظر خود را از برترین برندها خریداری کنید.

شیرآلات بهداشتی ساختمانی

کاربرد شیرآلات بهداشتی

همانطور که از نامش پیدا است، این شیرآلات، برای استفاده در فضاهای بهداشتی ساخته شده است. محیط هایی مثل آشپزخانه و سرویس بهداشتی جزو این دسته است. بنابراین می توانیم تقسیم بندی شیرآلات را به صورت زیر داشته باشیم:

 • شیرآلات سینک ظرفشویی
 • شیرآلات سرویس بهداشتی

هرکدام دارای دسته بندی هایی هستند و در مدل های مختلفی تولید و عرضه می شوند. در بخش های بعدی به طور کامل به آن ها پرداخته ایم.

شیرآلات سینک ظرفشویی

شیرآلات سینک ظرفشویی طراحی شده برای استفاده در آشپزخانه است. تولید شیرآلات آشپزخانه بر اساس، نوع و اندازه سینک ظرفشویی و لوله کشی آشپزخانه، انجام شده است. لیست انواع شیرآلات آشپزخانه در زیر آورده شده است:

 • شیرآلات اهرمی
 • شیرآلات ثابت
 • شیرآلات شاوری (شلنگدار)
 • شیرآلات دو منظوره (دوکاره)
 • شیرآلات علم فنری

تفاوت عمده آن ها در طراحی علم شیر است. این طراحی برای راحتی شما در استفاده انجام شده است.

شیرآلات اهرمی سینک ظرفشویی

شیرآلات قدیمی دارای دو دستگیره پیجی برای باز و بسته کردن و تنظیم فشار آب بوده اند. امروزه تولیدات شیرآلات ساختمانی با دستگیره های اهرمی صورت می گیرد.

شیرآلات اهرمی دارای یک دستگیره هستند. با استفاده از کارتریج در آن ها، می توان میزان خروجی و دمای آب را به راحتی تنظیم کرد. علاوه بر آن طراحی اهرمی، فضای بیشتری را در اختیار شما می گذارد. می توان گفت بیش از 90 درصد شیرآلات بهداشتی بازار اهرمی هستند.

شیرآلات اهرمی سینک ظرفشویی

شیرآلات ثابت سینک ظرفشویی

تفاوت عمده شیرآلات آشپزخانه در طراحی علم آن است. برخی از آن ها دارای علم ثابت هستند. 

علم ثابت فقط قابلیت چرخش به سمت چپ و راست را دارد. این نوع شیرآلات مناسب برای آشپزخانه هایی با یک سینک و اندازه های کوچک است.

شیرآلات شاوری سینک ظرفشویی

داخل علم شیرآلات شاوری یک شلنگ با طول بلند طراحی شده است. این شلنگ در علم شیرآلات مخفی شده است. شما برای استفاده باید، دکمه ای که در سر دوش قرار دارد را فشار دهید، تا قادر به بیرون کشیدن و استفاده باشید. 

این مدل شیرآلات برای آشپزخانه هایی با دو سینک طراحی شده است. به دلیل تغییر سایز شلنگ، دسترسی به همه نقاط سینک را برای شما راحت می کند. با رها کردن آن شلنگ دوباره به خالت مخفی در علم قرار می گیرد.

شیرآلات شاوری (شلنگدار) سینک ظرفشویی

شیرآلات شاوری را شلنگدار (شلنگ دار) نیز می گویند.

شیرآلات دو منظوره سینک ظرفشویی

امروزه استفاده از سیستم تصفیه آب در خانه ها رواج پیدا کرده است. برای استفاده از این سیستم، باید شیر جداگانه خریداری کنید. 

شیرآلات دو منظوره شما را از خرید یک شیر دیگر بی نیاز می کند. همه شیرآلات دارای یک خروجی آب هستند. اما شیرآلات دو منظوره، دارای دو خروجی هستند. خروجی دوم در واقع نقش شیر دستگاه تصفیه آب را ایفا می کند.

شیرآلات علم فنری سینک ظرفشویی

داخل علم فنری شیرآلات شلنگی با اندازه مناسب طراحی شده است. این شلنگ دیگر مخفی نیست. در این مدل با کشیدن سر دوش، از دهانه متصل به آن جدا شده و مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که محدوده حرکتی آن مانند شیرآلات شاوری نیست و فضای کوچکی را ساپورت می کند.

شما با توجه به نیاز خود می توانید از این شیرآلات خریداری کنید. اما حتما اندازه و ابعاد سینک ظرفشویی خود را در نظر داشته باشید.

شیرآلات علم فنری سینک ظرفشویی

شیرآلات سرویس بهداشتی

کاربرد این شیرآلات برای استفاده در حمام و توالت است. انواع شیرآلات سرویس بهداشتی در زیر لیست شده است:

 • شیرآلات حمام
 • شیرآلات روشویی
 • شیرآلات توالت

شیرآلات حمام

همانطور که می دانید، شیرآلات در حمام با استفاده از یک شلنگ و اتصال به دوش، آب را در اختیار ما می گذارد. در واقع شیرآلات حمام با استفاده از کارتریج قرار گرفته در آن تنظیمات مورد نیاز شما را انجام می دهد. اکثر شیرآلات حمام دارای دستگیره اهرمی هستند.

شیرآلات روشویی

قابل استفاده در سرویس های بهداشتی و حمام است. این شیرآلات اهرمی هستند و در دو شکل ظاهری پایه کوتاه و پایه بلند تولید می شوند.

شما با توجه به نوع و اندازه روشویی خود می توانید این شیرآلات را انتخاب کنید. شیر های روشویی پایه بلند، معمولا برای کاسه های روشویی که ارتفاع بلند دارند مناسب است.

شیرآلات روشویی پایه کوتاه و پایه بلند

شیرآلات توالت

وظیفه شیرآلات توالت انتقال آب به شلنگ توالت است. همانند شیرآلات حمام با داشتن قطعه ای به نام کارتریج در داخل بدنه خود فشار و دمای آب را تنظیم می کند.

شیرآلات بهداشتی توالت

انواع شیرآلات بهداشتی و ساختمانی

تولید کنندگان با توجه به نیاز و تقاضای شما خریداران، در مدل ها و کاربرد های مختلفی شیرآلات بهداشتی را تولید می کنند.

انواع شیرآلات بهداشتی و ساختمانی عبارت اند از:

 1. شیرآلات کلاسیک
 2. شیرهای ظرفشویی دیواری
 3. شیرآلات اهرمی
 4. شیر های توکار
 5. شیرآلات هوشمند
 6. شیرهای لمسی

شیرآلات کلاسیک

شیرآلات کلاسیک دارای ظاهر قدیمی هستند. این شیرآلات دارای دو دستگیره چرخان در دو طرف علم می باشند. با این دستگیره ها تنظیمات دلخواه خود را برای خروج و دمای آب می توانید اعمال کنید.

امروزه شیرآلات کلاسیک جای خود را به شیرآلات اهرمی داده اند.

شیرآلات بهداشتی ساختمانی کلاسیک

شیرآلات ظرفشویی دیواری

برای خرید این شیرآلات باید لوله کشی آشپزخانه شما در دیوار باشد. همچنین، باید فضای کافی برای نصب این شیرآلات را در دیوار داشته باشید. به طوری که با آبچکان بالای شیر فاصله مناسبی را داشته باشد و علم آن به راحتی حرکت کند.

شیرآلات دیواری به دو نوع اهرمی و یا با دستگیره های پیچی تولید می شوند.

شیرآلات اهرمی

بیشتر تولید کنندگان توجه بسیاری به تولید شیرآلات اهرمی کرده اند. شما با استفاده از دستگیره اهرمی شیر به راحتی می توانید میزان خروجی آب و دمای آب را تنظیم کنید.  

متریال ها و قطعاتی که در ساخت شیرآلات اهرمی استفاده می شود، از پوسیده شدن و زنگ زدگی جلوگیری می کند. همچنین برای بهینه سازی در مصرف آب نیز بسیار مناسب هستند. شیرآلات آشپزخانه، توالت، حمام و روشویی همگی به صورت اهرمی تولید می شوند.

شیرآلات اهرمی سینک ظرفشویی

شیرآلات توکار

اگر به دنبال این هستید که از فضای خود بیشترین استفاده را بکنید یا طرفدار کارهای خاص و لاکچری هستید، از شیرآلات توکار استفاده کنید. قطعات این شیرآلات مانند کارتریج در داخل دیوار نصب می شوند و توسط یک صفحه پوشیده می شوند. بخش های مورد نیاز شیرآلات مانند دستگیره در روی دیوار قرار می گیرند.

شیرآلات توالت، حمام و روشویی در مدل های توکار نیز تولید می شوند.

شیرآلات هوشمند

با قرار گرفتن جسم و یا دست در کنار حسگر های آن جریان آب وصل می شود. کنار رفتن آن ها نیز جریان آب را قطع می کند. این مدل شیرآلات از جدیدترین تکنولوژی های به کار رفته در ساخت شیرآلات بهداشتی و ساختمانی است. شیرآلات هوشمند بیشتر برای مکان های عمومی کاربرد دارند.

شیرآلات هوشمند

شیرآلات لمسی

با لمس کردن قسمتی که حسگر ها در آنجا تعبیه شده است، جریان آب برقرار می شود. همچنین در این شیرآلات دستگیره های اهرمی نیز قرار گرفته است. در واقع شما با استفاده از هر دوی آن ها می توانید، جریان آب را قطع و وصل کنید.

شیرآلات بهداشتی لمسی

انواع رنگ های شیرآلات ساختمانی

شیرآلات بهداشتی و ساختمانی علاوه بر کاربرد های مختلف، در رنگ های متنوعی تولید می شوند. رنگ هایی مثل کروم، سفید مشکی و رنگ های نارنجی و قرمز و دیگر رنگ های فانتزی را می توان نام برد.

نمای ظاهری شیرآلات تاثیر بسیار زیادی در زیبایی آشپزخانه شما دارد. بنابراین علاوه بر کاربرد و کیفیت باید به اندازه های آن و رنگ آن ها نیز بسیار توجه نمود.

رنگبندی شیرآلات بهداشتی

ابعاد شیرآلات ساختمانی بهداشتی

با توجه به اندازه های فضایی که برای آشپزخانه در اختیار دارید، شیرآلات با ابعاد بسیار متنوعی تولید شده است.

 ارتفاع شیرآلات به خصوص در شیرآلاتی که در آشپزخانه انتخاب می شوند، بستگی به ابعاد سینک شما دارد. ارتفاع شیرآلات سینک ظرفشویی باید طوری باشد، که در هنگام استفاده، آب را به اطراف سینک نپاشد. فاصله علم و آبچکان بالای آن، نباید مانع از حرکت آزادنه علم شود.

در شیرآلات سرویس بهداشتی، ابعاد فضایی که می خواهید شیرآلات را در آن قرار دهید مهم است. به طوری که، مانع از حرکت دستگیره های اهرمی آن نشود. در شیرآلات روشویی نیز، اندازه های کاسه روشویی و فاصله پایه با آینه دستشویی اهمیت دارد.

اندازه های شیرآلات بهداشتی

کیفیت شیرآلات ساختمانی و بهداشتی

در ساخت بدنه داخلی شیرآلات از آلیاژ برنج استفاده می شود. دستگیره آن ها نیز از فلز زاماک است. هر دو آن ها بسیار در برابر خوردگی و ساییدگی مقاوم هستند.

جنس بدنه خارجی شیرآلات که در بر گیرنده رنگ آن نیز می شود، دارای آبکاری های متفاوتی است. این آبکاری ها هستند که رنگ شیرآلات را مشخص می کنند. رنگ کروم دارای آبکاری نیکل کروم است. رنگ های سفید یا مشکی یا شیرآلات با رنگ های فانتزی دارای آبکاری پودری الکترواستاتیک است.

با توجه به استفاده روزمره از شیرآلات بهداشتی، متریال هایی که در ساخت آن ها به کار می رود، باید از کیفیت لازم نیز برخوردار باشند. اغلب شرکت های تولید شیرآلات، از تمامی موارد گفته شده در ساخت شیرآلات خود استفاده می کنند.

بهترین برند شیرآلات ایرانی

در ایران شرکت های مختلفی به تولید شیرآلات مشغول هستند. از بهترین آن ها می توان kwc (کی دبلیو سی)، البرز روز و شودر را نام برد. این برند ها با در نظر گرفتن ارگونومی های متفاوت در ساخت و توجه به نیاز مصرف کنندگان، دارای گواهی نامه های معتبر بین المللی و استاندارد های ایران هستند.

لازم به ذکر است، برند های قهرمان، کرومات و راسان نیز از تولید کنندگان شیرآلات در ایران هستند.

شیرآلات بهداشتی و ساختمانی

قیمت شیرآلات بهداشتی

شرکت تجهیزات ساختمانی نقشینه، دارای تنوعی از برند ها و رنگ های شیرآلات است. نقشینه دارای نمایندگی رسمی فروش شیرآلات است. برای قیمت گیری شیرآلات بهداشتی و ساختمانی می توانید از راه های زیر اقدام کنید.

 1. تماس با شماره تلفن های زیر

02122337945

02122337953

2.سایت فروش آنلاین نقشینه

خرید اینترنتی شیرآلات بهداشتی

امروزه، خرید های اینترنتی به دلیل آسان بودن و صرفه جویی در وقت بسیار مورد توجه قرار گرفته است. خرید شیرآلات ساختمانی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

فروشگاه اینترنتی تجهیزات ساختمانی نقشینه، با داشتن تنوعی از برندهای شیرآلات و کاربرد های آن ها در اختیار شما است. در این سایت سعی شده تا به روز ترین قیمت ها در اختیار شما قرار بگیرد. همچنین، به بررسی دقیق شیرآلات پرداخته شده است.

سبد خرید فروشگاه

ورود به سایت

هنوز حساب کاربری ندارید ؟